İmplant

İmplant (diş ekme) nedir?
Dental implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür. Geleneksel kaplama, köprü ve damak protezlerine göre çok daha güvenli, fonksiyonel alternatif tedavi şeklidir.

İmplant uygulamasının faydaları nelerdir?
İmplant tedavisi, rahat, sağlam ve güvenilir bir uygulamadır. İmplant üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken doğal bir yapı oluştururlar. Eksik dişler tamamlanırken, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur. Tüm protezlere oranla çok daha uzun ömürlüdür. 

Hissettirdiği güven sayesinde diş eksikliğinin olumsuz psikolojik etkilerini de ortadan kaldıracaktır.

VAKA .1

Alt/Üst 11 Üye İmplant + 26 Üye Porselen Kuron 

İmplant'ların çeşitleri var mıdır?
Evet. Seri kullanıma girdikten sonra değişik implant tipleri üretilmiştir. Ancak günümüzde en popüler olan implant tipi 'vida' şekilli olanlardır.

İmplant tedavisi uzun ömürlü müdür?
Güvenli bir implant ortaya çıkarmak için yapılan çalışmalar 1800'lü yılların başından beri sürmektedir. Günümüzde piyasa da mükemmele çok yakın, 35-40 yıllık klinik takipleri bulunan implantlar vardır. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiyi dişhekiminiz size verecektir.

VAKA .2
Üst çeneye 4 adet implant yerleştirilmiş üzerine Barlı Üst Hareketli Protez uygulanmıştır.
Alt çeneye 6 adet implant yerleştirilmiş üzerine 12 üye sabit porselen köprü uygulanmıştır.

İmplantlar hangi durumlarda kullanılabilir?
İster tek diş, isterse birden fazla diş eksikliğinde eğer implant yerleştirmeye uygun miktarda kemik varsa, her durum için implant tedavisi uygulanabilir.

Her hastaya implant uygulanabilir mi?
İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılardır. Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Mevcut kemiğin kalitesi implantın başarısını etkileyen faktörlerden biridir. Ayrıca tedaviden önce ve implant ağızda kaldığı sürece dişetlerinin tamamen sağlıklı olması gerekmektedir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş sınırı yoktur. Genel sağlık durumu iyi olan herkese implant uygulanabilir. Ancak kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalara uygulanması tercih edilmeyebilir.

VAKA .3
Üst çeneye 8 adet implant yerleştirilmiş üzerine 14 üye sabit porselen köprü uygulanmıştır
VAKA .4
Üst Çeneye 6 İmplant Yerleştirilerek Üzerine 12 Üye Porselen Kuron Yapılmıştır.

İmplant yerleştirilirken acı duyar mıyım?
Uygun anestezi yöntemlerinin uygulanması durumunda hayır. Operasyon sırasında hasta tercihine göre genel ya da lokal anestezi kullanılabilir. Ameliyat sonrası, diş çekiminden sonraki ağrıya benzer bir ağrı olabilir. Genellikle implant'ın yerleştirildiği akşam duyulabilecek bu ağrı basit ağrı kesiciler ile giderilebilir. Tedavinin problemsiz tamamlandığı vak'alar da implantların varlığını bile hissetmeyecek kadar rahat olursunuz. Sizlerin diğer hastalarımıza, implant tedavisinden sonra nasıl hissettiklerini sormanızı isteriz. Doktorlarımız ve ofis ekibimiz kendinizi rahat hissetmeniz için herzaman yanınızdadır.

Toplam tedavi süresi ne kadardır?
İmplant operasyonlarının günümüzde sadece 10 dakika içinde yapılması bile mümkün oluyor. Diş ve kemik yapınıza göre belirlenen operasyon şekline göre toplam süre değişir. Genelde birinci operasyondan sonraki 2.ayda işlem bitirilir. Bu süre zarfında geçici protezlerle normal günlük hayatınıza devam edebileceksiniz.

VAKA .5
Üst Çene Ön İki Dişe Her Dişe Bir İmplant Olacak Şekilde Estetik Uygulama Yapılmıştır.
VAKA .6
Üst Çeneye 4 adet implant yerleştirilmiş üzerine Barlı Hareketli Protez uygulanmıştır.
Alt çeneye 4 adet implant yerleştirilmiş yine üzerine Barlı Hareketli Protez uygulanmıştır.
VAKA.7
6 İmplant Üstü Porselen Kuron
VAKA.8
   alt çene 6 adet üst çene 6 adet implant üstü 24 adet porselen
VAKA.9
İmplant Üstü Porselen Kuron Kaplama ve Köprü
VAKA.10
İmplant Üstü Porselen Kuron Kaplama ve Köprü
VAKA.11
Tek Diş Eksiği+İmplant Üstü Porselen Kuron
VAKA.12
İmplant üstü porselen revizyonu
VAKA.13
pigmentasyon tedavisi+kuron boyu uzatma+implantx8+İmplant üstü metal destekli porselen kuron (28 üye)
VAKA.14
4 İmplant+26 Üye Porselen Kuron
VAKA .15

Alt Çene 2 İmplant Üstü 12 Porselen Kuron

Üst Çene Kendi İmplantlarının Üzerine Sabit Protez

ALL ON FOUR
Copyright © 2016 | Sun Dental Clinic | Web tasarım Deltawebsistem